Sr.
Name of Members
Designation
Department
1
Dr. Meghna R. Yashwante
Chairperson
Engg. Sciences
2
Dr. Mrs. Anjali Joshi
Secretary
Mechanical
3
Mrs. Devyani J. Bonde
Member
Computer
4
Ms. Manisha D. Bhise
Civil
5
Adv. Mrs. V. M. Temgire
Lawyer
Local Body
6
Mrs. Laxmi P. Shinde
Non-Teaching Staff
7
Ms. Anjali Rathod
Student Member
Student (BE), Civil Engg.
8
Ms. Aishwarya Maval
Student (BE), Mechatronics
9
Ms. Deesha Dhabale
Student (SE), Computer
2. Grievance Redressal Cell (General)
Name of Committee Members
Mr. Sudhir S. More
Functional Head
Dr. Umesh P. Moharil
Engineering Sciences
Dr. Subhash G. Rathod
Dr. Anjali J. Joshi
Dr. Mukesh Ghogare
Mechatronics
Mr. Ashish Bhise
AI & DS
Dr. Atul Khatri
Mr. Uday R. Wankhede
Office
Ms. Reena Kokane
Librarian
10
Mr. Anil Pawase
Hostel
3. SC / ST Committee
Mrs. Tejaswini Bhoye
Dr. Meghna Yashwante
Engineering Science
Mrs. Reena Kokane
Ms. Gayatri Gaikwad
Student - TE Computer
Mr. Swapnil Chaudhari
Mr. Uday Wankhede
Mr. Pankaj Thombare
Mr. Akshay Jagdish Vaidya
5. Minority Cell
Name of Member
Mr. Nisar Shaikh
Mr. Naresh Dhamane
Mr. Patil Sachin
Ms. Racheal George Pareira
Ms. Sayed Tahoora Mansoor
6. Library Committee
Library
Dr. Yogendra Patil
Dr. Pratibha Desai
Mr. Swapnil Ghagre
Mr. Rohit Polas
Ms. Reshma Fegade
Mr. Shashikant Golande
Mr. Onkar Bharat Thete
Student Representative, Mechanical
Mr. Veer More
Student Representative, Computer
11
Ms. Pranali Besulke
Student Representative, Civil
12
Mr. Rehan Mulla
Student Representative, Mechatronics
13
Ms. Snehal Thorat
Student Representative, AI & DS
14
Ms. Yamini Penna
Student Representative, First Year
7. Public Relations
Mr. Swapnil S. Chaudhari
Mr. Dayanand P. Yesane
CEO
Mrs. Laxmi Shinde
8. Web Development and Updation
Mrs. Shwetal Patil
Ms. Shalaka Kshirsagar
Mrs. Punam Kokate
Ms. Rucha Agrawal
9. AICTE / NIRF / DTE / AISHE
Dr. G. L. Allampallewar
Dr. Sonali Patil
Mrs. Rucha Agrawal
Mrs. Manisha D. Bhise
Mr. Mayur Gandhile
Mr. Kishor Gadakh
Mr. Santosh Gund
10. Student Feedback and Faculty Appraisal
Mr. Sanjay A. Agrawal
Mrs. Vidya M. Nadkarni
11. Staff List and Student Roll Call (Cross check at AICTE, DTE, SPPU, NBA, NAAC)
Dr. Amita Pal
12. Permanent Affiliation
Mr. Girish L. Allampallewar
Mechanical / Mechatronics
13. Admission Committee (Overall Planning and Execution)
Dr. Bhuvaneshwar D. Patil
Mrs. Leena A. Deshmukh
14. Admission Campaigning and Branding
Mr. Anil G. Darekar
Dr. Girish L. Allampallewar
Mr. Pankaj S. Thombare
15. Policy making and review
Mr. Dinesh B. Satre
Mr. Amol Bhanage
16. Minutes of Meeting (Physical and ERP) Bi-weekly Report of the Institute
Dr. Jyoti Deshmukh
Dr. Megha Kadam
Ms. Apurva Ulhe
17. Lab Maintenance, Write-Off (related to Laboratory)
Mr. Dhananjay M. Bhoge
All Lab Incharges
Members
All departments
Mr. G. B. Madure
Workshop
Mr. Abhay S. Jadhav
Computer/ AI & DS
18. Maintenance of Hardware, Software
Mr. Ganesh Shinde
Network admin
Mr. Prasad Kotkar
19. Facility Audit (Biogas, Green, Energy, Fire fighting system, etc)
Ms. Punam Kokate
20. Web Development and Updation
Mrs. M. S. Jagtap
21. Housekeeping daily Report
Dr. Mrs. Manjula Alloli
Mr. Laxman Mohite
Mrs. Jayashri Sonawane
22. Purchase, DSR and Stock Verification, Furniture
Mr. Naresh B. Dhamane
Mr. Vaibhav Sawant
Mrs. Punam B Kokate
Mr. R. P. Dharmale
Mrs. Aishwarya Pawar
Sports
Network Admin
Mr. Kishor C. Kale
15
16
Mr. Anil K. Pawase
17
Mr. S. L. Adsure
23. Campus and Facility Maintenance (Biogas, Green, Energy, STP, Fire fighting system, etc)
Hostel Rector
Ms. Aishwarya Pawar
Sports & PE
Mr. Narendra Kalbhor
Mr. Rahul D. Tapkir
Mr. B. B. Khawale
24. Weekly Newsletter of the Institute
Ms. Rupali Paralkar
Ms. Gayatri Kulkarni
Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com
* mark fields are compulsory